Jak urządzić urodziny dla przedszkolaka?

Organizacja imprezy urodzinowej dla przedszkolaka to nie lada wyzwanie. Urządzając je w domu, można zapłacić mniej i osobiście dopilnować wszystkich szczegółów. Wtedy można mieć pewność, że każdy detal został dopięty na ostatni guzik. Na co warto zwrócić uwagę, planując zabawę urodzinową dla przedszkolaka?  Czy catering urodzinowy to dobre rozwiązanie?

Urodziny przedszkolaka – od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, od której należy rozpocząć całą organizację przyjęcia urodzinowego, jest sporządzenie listy gości. Warto pamiętać, że w przypadku grupy większej niż 5 osób niezbędna może okazać się pomoc. W przeciwnym razie nastąpi chaos, a cała impreza stanie się jednym wielkim niewypałem. W tym celu konieczne jest poproszenie dziecka, aby podało kilka imion. Jednak wcześniej należy zaznaczyć, ile przyjaciół może się pojawić. Następnie można przejść do wspólnego przygotowywania zaproszeń. Kolejnym etapem przygotowań jest określenie motywu przewodni.

Dekoracje – pokój urodzinowy musi być radosny

Serpentyny, balony oraz inne materiały bez problemu można zamówić online za nieduże pieniądze. Trzeba jednak pamiętać o papierowych kubkach, sztućcach i talerzykach. Doskonale sprawdzą się również papierowe obrusy, które pozwolą uniknąć zabrudzeń.

Catering urodzinowy – co powinno zawierać menu?

Najważniejsze to zadbać o proste, a zarazem pyszne menu na urodziny dziecka w domu. Można zamówić catering urodzinowy, co jest szybkim i prostym rozwiązaniem, lub zrobić to samemu. Doskonałym pomysłem jest zamiana gotowania w zabawę, także w czasie przyjęcia. Świetnie sprawdza się robienie pizzy przez każdego uczestnika imprezy, także w czasie przyjęcia. Świetnie sprawdza się robienie pizzy przez każdego uczestnika imprezy.

Zabawa — nieodłączny element każdego przyjęcia

To oczywiście główna część kinderbalu. Wspólnie z go ulubionych gier i zabaw. W tym celu należy również przygotować pomieszczenie, tak aby stworzyć dużo wolnego miejsca. Konieczne może okazać się usunięcie z podłogi dywanów oraz materiałów, na których któryś z uczestników może się pośliznąć, Do zabaw i gier należy odpowiednio się przygotować. W tym celu warto kupić kredki, kartki do rysowania i inne materiały, które mogą być przydatne.

Może Ci się również spodoba