Jak poradzić sobie z parowaniem szyb w samochodzie?

Zaparowane od środka szyby to zmora każdego kierowcy, zwłaszcza gdy o poranku spieszy się nam do pracy. To irytujące zjawisko, w związku ze zbliżającą się deszczowo-jesienną aurą będzie jednak przybierać na sile. Na szczęście problem ten można rozwiązać korzystając ze specjalnie przygotowanych środków jak chociażby te od firmy Soft99. Poznaj przyczyny zaparowania szyb oraz skuteczne sposoby na walkę z tym zjawiskiem.

Zaparowane szyby – przyczyny

Przyczyn zaparowanych szyb może być naprawdę dużo. Wiele z nich związane jest z nieprawidłowym działaniem układu wentylacyjnego. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się filtrowi kabinowemu – jeśli zaniedbano jego wymianę, osadzające się na nim zabrudzenia blokują ciąg powietrza w samochodzie i pozbycie się wilgoci jest trudniejsze. Poza kontrolą filtra kabinowego warto, jest sprawdzić także nagrzewnicę. Jeśli działa zbyt słabo, nie podgrzeje szyb do odpowiedniej temperatury i problem będzie nasilał się wraz ze spadającą temperaturą. Dodatkowo nawet jeśli nagrzewnica ma poprawną moc, może się ona rozszczelnić. Wówczas znajdujący się w niej płyn paruje wewnątrz samochodu, osadzając się na szybie. Warto jest także sprawdzić wszystkie uszczelki znajdujące się przy drzwiach i oknach. Każda nieszczelność sprawi, że znajdująca się na zewnątrz wilgoć z łatwością przedostanie się do samochodu. Jednak nie tylko awarie techniczne mogą być przyczyną parowania szyb. Zdarza się, że przyczyny są błahe i powodowane przez samego kierowcę jak na przykład jazda bez ogrzewania i złe ustawienie nawiewu. W zimę często sami wprowadzamy do samochodu dodatkową wilgoć na ośnieżonych ubraniach i butach, dlatego tak istotne jest, by je otrzepać przed wejściem.

Jak się pozbyć zaparowanych szyb?

Soft99 to firma, która przychodzi z rozwiązaniem tego irytującego problemu. W swojej ofercie mają oni specjalne preparaty, które zabezpieczą szyby przed parowaniem. Pozwoli to uniknąć oczekiwanie na ogrzanie się samochodu i samoistne odparowanie szyb, które może być szczególnie uciążliwe w zimowe lub deszczowe dni. Bardzo istotne jest, że Soft99 zadbało o łatwość i szybkość użycia. Preparat można rozpylić bezpośrednio na szybę bądź na suchy ręcznik i rozprowadzić go, po zniknięciu piany. Istnieją też bardziej doraźne metody jak ustawienie nawiewu gorącego powietrza na pełną moc czy kupienie najprostszego pochłaniacza wilgoci. Należy pamiętać, że obie te metody mogą nie pomóc w rozwiązaniu problemu, dlatego warto zawsze mieć w samochodzie preparat przeciw parowaniu od Soft99.

 

Może Ci się również spodoba