Oświetlenie salonu – jakie masz możliwości?

Bardzo ciężko jest tak zaplanować mieszkanie, żeby idealnie spełniało nasze oczekiwania. Czasem nawet jak wybierzemy wszystko co chcieliśmy, to wciąż nie czujemy się zadowoleni. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, jaką rolę odgrywa w tym wszystkim oświetlenie.

Jakie oświetlenie do salonu wybrać i dlaczego jest to takie ważne?

Aranżując wnętrze, nie bierzemy często pod uwagę tego, że dopiero gdy wszystko będzie oświetlone, to zacznie wyglądać tak, jak będziemy to widzieć na co dzień. Niestety bardzo często wybieramy zbyt jasne lub zbyt ciemne oświetlenie, przez co całość nie prezentuje się tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego wybierając oświetlenie, najpierw musimy się zastanowić, jakie będzie pasować do naszego salonu. Lampy sufitowe do salonu np. nie są dobrym pomysłem, jeśli mamy jasną posadzkę, ponieważ jeśli będą zbyt mocne, to światło z nich będzie się odbijać, przez co będzie nas mogło nawet razić w oczy. Dlatego lampy sufitowe do salonu odnajdują się w mniej nowoczesnych mieszkaniach, gdzie światło mniej się odbija. Jeśli natomiast chcemy kupować lampę do nowoczesnych mieszkań, to lepszą opcją jest wiele małych lamp naściennych, które będą ustawione w taki sposób, żeby oświetlać całość pomieszczenia równomiernie. Jeśli nie rozłożymy światła w odpowiedni sposób, to pomieszczenie będzie w jednym miejscu jaśniejsze, a w innym ciemniejsze, co będzie budowało nie do końca ładny efekt. Jeśli jednak niekoniecznie chcemy lampy, to ciekawą opcją jeszcze ledy, które możemy rozwiesić w całym domu. Czasem jednak małpa jest najlepszym wyborem, jednak musimy pamiętać, żeby kupować takie, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także odpowiednio oświetlą całość salonu.

Lampy sufitowe do salonu – na co uważać podczas wyboru?

Wiele lamp, zwłaszcza tych nowoczesnych, kusi bardzo swoim bardzo nietypowym wyglądem, jednak kupowanie ich nie zawsze jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy o tym, że nie chodzi tylko o to, żeby kolor lampy pasował do salonu, ale głównie o to, żeby kształt lampy i wzory na niej pasowały do mebli. Dlatego nie powinniśmy wybierać lampy oddzielnie od reszty mebli, ponieważ wtedy cały wygląd naszego salonu może się zepsuć. Innym bardzo ważnym czynnikiem jest to, że w momencie, kiedy wybieramy lampę, powinniśmy brać pod uwagę to, czy zostaniemy w tym mieszkaniu, czy będziemy się przeprowadzać. Jeśli wiemy, że będziemy się przenosić, to nie kupujmy lampy, która może się łatwo uszkodzić podczas transportu.

Może Ci się również spodoba