Jak przechowywać sprzęt do ćwiczeń w domu?

Własny kącik sportowy w domu to marzenie wielu osób. Wyobrażamy sobie, że jak już będzie w pełni wyposażony, to nasza aktywność nagle nabierze tępa. Niestety, często sprzęt do ćwiczeń w domu już jest, a zapał się ulotnił. Powodem często są niepraktyczne rozwiązania. Podpowiadamy jak przechowywać sprzęt sportowy w domu.

Sprzęt do ćwiczeń w domu powinien być kompaktowy

O ile nie mamy przeznaczonego oddzielnego pomieszczenia na prywatną siłownię, to akcesoria treningowe po ćwiczeniach najczęściej muszą zostać sprzątnięte i złożone w przeznaczonym do tego miejscu, tak by nie przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu. O ile to możliwe wybieraj modele składane. Np. w przypadku hantli warto przemyśleć opcję regulowaną, która zajmie mniej miejsca niż nawet najpiękniejszy zestaw stałych obciążeń ze stojakiem. Do domowego treningu świetne nadają się też gumy oporowe, które łatwo zwinąć i wrzucić do zamykanego woreczka, a tam nawet poplątane nie rzucają się w oczy.

Czy sprzęt do ćwiczeń w domu musi być ładny?

Atrakcyjny wygląd sprzętu do ćwiczeń nie jest koniecznością i absolutnie nie wpływa na korzyści z treningu, ale tak po ludzku lubimy rzeczy ładne. Dużo łatwiej nam się zmotywować do ćwiczeń na zachęcającej kolorem macie, czy dźwigając lśniące handelki. W tej odrobinie próżności nie ma nic złego. W końcu wybierając miejsce do pracy, czy mieszkania, czy nawet auto, też staramy się, by były w naszym guście. Ładny sprzęt mniej też razi w oczy w sytuacji, gdy kącik fitness ma swoje stałe miejsce np. w naszym salonie lub mamy akcesoria, które nie dadzą się po treningu łatwo ukryć tj. piłka gimnastyczna, czy step. Spójna kolorystyka, czy choćby czyste akcesoria po prostu wprowadzają poczucie ładu w otoczeniu.

W czym przetrzymywać sprzęt do ćwiczeń w domu?

Jednym z większych problemów związanych z aktywnością sportową w domowych warunkach jest brak miejsca na sprzęt. Jak już wspomnieliśmy, atrakcyjny wygląd sprzętu sprzyja jego pozostawieniu na widoku, ale nawet w tym kąciku warto zadbać o funkcjonalne systemy przechowywania. A nie musi być drogo i bardzo wymyślnie. Polecamy wszelkiego rodzaju skrzynie na dziecięce zabawki. Jeżeli wybierz te na kółkach, a zamierzasz trzymać w nich ciężarki, to zwróć tylko uwagę na bardzo wytrzymałe dno. Jeżeli chcesz by sprzęt znikał Ci z oczu po treningu, to być może znajdziesz jeszcze wolne miejsce pod łóżkiem, na co prawda niższą, ale dłuższą i szerszą skrzynię.

Może Ci się również spodoba