Jak suszyć pranie?

Suszenie prania może być sporym problemem. Szczególnie w mieszkaniach, gdzie ograniczona przestrzeń i brak świeżego powietrza zdecydowanie utrudnia to zadanie. Ręczniki wymagają optymalnych warunków, tak samo jak ubrania i poszewki. Jak więc zadbać o mokre ubrania?

Co zrobić, żeby pranie schło szybko i właściwie?

Ręczniki, odzież oraz pościele należy suszyć w sposób elektryczny, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w domu, nie wpływają na poziom panującej w mieszkaniu wilgoci i jednocześnie pozostają idealnie suche od momentu wyciągnięcia ich z suszarki. Balkon czy taras to dobre rozwiązanie tylko w trakcie ciepłych miesięcy, jednak zimą, czy w deszczowe dni pojawia się spory problem. Ręczniki można suszyć na mobilnych suszarkach, które z reguły ustawiamy w jednym pokoju. Dostępne są także modele automatyczne mające o wiele więcej zalet. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, dlatego bez większych problemów można je zmieścić w łazience. Oprócz tego nie powodują rozwoju pleśni, co stanowi spory problem w przypadku klasycznych metod suszenia. Jest to związane z rozwieszaniem mokrych ubrań w różnych pomieszczeniach, kiedy parujące powietrze powoduje szereg niekorzystnych skutków ubocznych. Odbijają się one nie tylko na wyglądzie mieszkania, ale przede wszystkim są w stanie spowodować szereg komplikacji dla zdrowia. Mowa przede wszystkim o różnorodnych alergiach oraz zapaleniach płuc.

Najbardziej problematyczne sezony w roku

O dziwo ręczniki oraz ubrania zimą schną bardzo dobrze, gdyż dzięki włączonemu ogrzewaniu powietrze w mieszkaniu jest suche. Sprawia to, że ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni jest stosunkowo niewielkie. Problemy pojawiają się wiosną oraz jesienią, kiedy to w większości mieszkań nie włącza się już ogrzewania, a nie jest jeszcze na tyle gorąco, żeby pranie wysuszyło się w przeciągu kilku godzin. Warto więc wystawiać pranie na balkon, a kiedy jest to niemożliwe – wietrzyć mieszkanie tak często, jak to tylko możliwe. Trudno wyobrazić sobie miejsce zamieszkania bez mobilnej suszarki, której największą zaletą jest możliwość przenoszenia prania. Można ustawić ją w wybranym pokoju, dopasować do gabarytów mieszkania, ale w trakcie wieszania prania warto pozostawiać większe odstępy między ubraniami – zmniejsza się wtedy ryzyko długotrwałego wysychania. Należy jednak jeszcze raz podkreślić, że automatyczne suszarki nie pobierają dużo energii, cały cykl kończy się po godzinie i po upływie tego czasu można od razu wkładać ubrania do szafy, gdyż są wolne od zagnieceń i idealnie suche.

Może Ci się również spodoba