Lazurowe Wybrzeże – jak wygląda życie?

Marzysz o życiu na Lazurowym Wybrzeżu, ale koszty Cię przerażają? Prawda jest taka, że możesz żyć w tym miejscu i to wcale nie będąc celebrytą. Takie możliwości daje Ci dobra praca Francja ma w tym temacie naprawdę wiele dobrego do zaoferowania.

Co warto zobaczyć?

Riwiera Francuska znana jest na całym świecie ze swojego uroku i piękna – ale miejsca, które trzeba tam zobaczyć, podnoszą ją na zupełnie nowy poziom. Od plaż i promenad w Cannes i Monako po lawendowe pola Grasse i średniowieczne wioski – istnieje wiele miejsc do zwiedzania przez całe lato i nie tylko, gdy ma się to szczęście i mieszka się na Lazurowym Wybrzeżu.

 

Jakie koszty życia?

Oczywiście Twoje wydatki będą się różnić w zależności od wielkości nieruchomości i obszaru, w którym chcesz mieszkać. Jeśli zdecydujesz się mieszkać w okolicy Sophia-Antipolis lub Nicei, możesz zauważyć, że koszty utrzymania nie będą się tak bardzo różnić od kraju, w którym obecnie mieszkasz. Co najlepsze, cały obszar ma wiele malowniczych nadmorskich miejscowości oraz fascynującą historię i kulturę, które wynagrodzą Cię ewentualne wyższe wydatki.

Jedną wielką zaletą życia na Lazurowym Wybrzeżu (i całej Francji) jest dostęp do świeżej, zdrowej żywności bez ogromnych wydatków. Biorąc pod uwagę, że ta część Francji jest śródziemnomorskim wybrzeżem południowo-wschodniej Francji, podróżni i mieszkańcy mają dostęp do ogromnych rynków ze świeżymi rybami i owocami morza pozyskiwanymi lokalnie i na morzu. Świeżą żywność ogólnie można łatwo znaleźć, ponieważ w każdym mieście są sklepy sprzedające produkty i wyroby ręcznie robione, takie jak brioche i rogaliki. Ponieważ wszystko, co do nich potrzebne pochodzi z lokalnych źródeł, kosztują znacznie mniej niż gdziekolwiek indziej: koszt pojedynczej bagietki wynosi średnio 80 centów.

Sieci supermarketów, takie jak Carrefour, znajdują się na obrzeżach każdego miasta i sprzedają szeroką gamę produktów – zwykle dla mniej niż specjalistycznych sklepów. Ponadto mieszkańcy prowadzą głównie spokojne życie i robią zakupy pod koniec tygodnia, więc poza tymi godzinami można spokojnie zastanowić się, na co wydać pieniądze.

Może Ci się również spodoba