Jak urządzić pokój dla dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka to jedna z najbardziej przyjemnych rzeczy w całych przygotowaniach na przyjęcie malucha na świat. Przejrzane tysiące katalogów i stron internetowych. Kolorowe obrazki na ściany, literki, zabawki – mamy mogą oglądać takie rzeczy godzinami.

Co powinno się w nim znaleźć

  • Łóżeczko – podstawowy element dziecięcego pokoju. Najpopularniejsze są łóżeczka ze szczebelkami – w takich dzieci śpią od wieków. Takie łóżeczko wcale nie musi być nudne, mamy do wyboru różne kolory i różne formy.
  • Przewijak – ułatwia życie każdej mamie, szczególnie zaraz po porodzie, kiedy poruszanie się, a tym bardziej schylanie nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Przewijak możemy umieścić łóżeczku albo na komodzie. Najważniejsze, aby można było przewijać dziecko z wyprostowanymi plecami.
  • Szafa – nawet jeśli na ten moment rzeczy dziecka mieszczą się na jednej półce, za chwilę się to zmieni. Pamiętajmy, że maluch posiada nie tylko ubranka, ale i poduszki różnego rodzaju, kocyk dla dziecka, pościel, osobne ręczniki – to wszystko gdzieś trzeba schować i osobna szafa jest bardzo dobrym miejscem na to.
  • Kosze, regał na zabawki – niskie szafki czy regały lub kosze na zabawki to bardzo praktyczne przedmioty. Dziecięcych gadżetów jest coraz więcej – te większe mogą stać na regale, a mniejsze mogą czekać na zabawę w koszach albo szufladach. Najważniejsze, aby były przystosowane do małego dziecka.
  • Fotel do karmienia – tutaj coś dla mamy i taty. Takie wygodne miejsce do spędzania czasu z maluchem. Fotel oczywiście nie służy tylko do karmienia – można w nim usypiać i tulić maluszka oraz czytać mu książeczki.
  • Mata, dywanik – kiedy maluch zaczyna interesować się otoczeniem, przewracać na brzuszek i raczkować warto zainwestować w matę na podłogę lub dziecięcy dywanik. Dzięki temu dziecko będzie miało więcej przestrzeni do zabawy, a już niedługo podłoga to będzie jego ulubione miejsce do zabawy.
  • Kocyk dla dziecka, pościel, poduszki – to są elementy, które nie tylko mają praktyczne zastosowanie, ale tworzą klimat w pomieszczeniu. Kocyk dla dziecka może służyć również jako rożek i przytulanka.

 

 

Może Ci się również spodoba