Wypadek w pracy – czy należy mi się odszkodowanie?

Jeżeli w ostatnim czasie mieliście wypadek w miejscu pracy, koniecznie sprawdźcie czy należy wam się odszkodowanie. Aby sprawdzić, czy mamy prawo do ubiegania się o rekompensatę, warto poszukać pomocy prawnej w internecie, wpisując „ odszkodowania Kraków”. Składając odpowiednie papiery, można zyskać nawet kilka tysięcy złotych odszkodowania.

Odszkodowania Kraków – gdzie znaleźć pomoc?

Wypadek w pracy może zdarzyć się każdemu. Jednak nie każdy pracownik zna swoje prawa i z nich korzysta. Warto, np. pamiętać, że odszkodowanie z tytułu wypadku miejsca pracy dotyczy również wypadków w drodze do i z pracy. W takim przypadku, konieczne będzie zebranie dokumentacji medycznej oraz złożenie odpowiedniego pisma do pracodawcy. Po złożeniu papierów możemy oczekiwać pełnopłatnego przebywania na zwolnieniu lekarskim oraz odszkodowania z ubezpieczenia pracodawcy. Niekiedy jednak zdarza się, że pracodawca może odmówić dodatkowych świadczeń poszkodowanemu pracownikowi. W takim wypadku koniecznie wpisz w internecie „ odszkodowania Kraków”, aby znaleźć pomoc prawną i uzyskać należne odszkodowanie Kraków to miejsce, gdzie istnieje wiele firm pośredniczących w sporach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Dlatego warto podjąć współpracę z jedną z nich i zawalczyć o swoje prawa. A zyskać można naprawdę wiele, bo w niektórych przypadkach nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

Odszkodowania Kraków – koszty uzyskania pomocy prawnej

 

Przed podjęciem decyzji, czy chcemy wystąpić przeciwko pracodawcy o odszkodowanie, warto zdobyć informację, z jakimi kosztami będzie się to wiązać. Firmy, które zajmują się tego typu sprawami z reguły stosują dwa modele rozliczenia. Płatność za godzinę oraz procent od uzyskanego świadczenia od pracodawcy. Obie formy płatności znajdują swoich zwolenników. Procent od uzyskanego odszkodowania, jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają środków na pokrycie wynagrodzenia prawnika. Jeżeli mamy wątpliwości, możemy poszukać informacji na ten temat w internecie wpisując hasło „odszkodowania Kraków”. Jednak ostateczny wybór zależeć będzie wyłącznie od preferencji zlecającego.

 

Może Ci się również spodoba