Czego nie wiesz jeszcze o witaminie C lewoskrętnej?

Już na samym początku musimy zasygnalizować, iż witamina C lewoskrętna po prostu nie występuje w naturze, na przekór temu, zrodziła na nią pozbawiona zdrowego rozsądku moda. Słyszymy na jej temat z reguły mówiące o tym, że jest tym ”właściwszym” odpowiednikiem nienaturalnie zsyntetyzowanej witaminy, a tym samym jest znacznie niesamowitym, bezpiecznym farmaceutykiem niosącym ze sobą lepszą wydolność naszych organizmów. Tym samym pojawia się zagadka, skąd faktycznie może pochodzić popularna w ostatnim czasie witamina C lewoskrętna wpisy internetowe o lewoskrętnej witaminie C są wielorakie. W tym całym zamieszaniu należy pamiętać o kwestii fundamentalnej. Rzeczony rodzaj kwasu askorbinowego nie istnieje!

Witamina C lewoskrętna właściwości

W witaminie C występują dwa bazowe składniki: kwas L-askorbinowy oraz kwas L-dehydroaskorbinowy. Cząsteczka witaminy C składa się natomiast z trzech rodzajów atomów: 6 węgla, 8 wodoru i 6 tlenu.

Jest to znaczące aby użyć zrozumienia oznaczenia wyrażonego literami, które dostrzeżemy w nazewnictwie tego środka oraz które dało początek zaciekłemu sporowi, na fundamencie jakiego wykwitła ta  ”słynna” witamina C lewoskrętna dla dzieci i dorosłych. Warto zawsze pamiętać, że oznaczenia literowe determinują wyłącznie, w którym miejscu znajduje się grupa hydroksylowa i tam, gdzie grupa hydroksylowa znajduje się po lewej stronie mamy do czynienia z literą L – jednakowoż w żaden sposób nie wskazuje to na to, że zidentyfikowaliśmy miejsce skąd pochodzi cenniejsza wariacja popularnej witaminy, teraz już wiesz, że jeśli ktoś z Twoich znajomych lub rodziny będzie dociekał ”gdzie mogę kupić nowy rodzaj witaminy C” swoim towarzyszom zafundujesz pewnego rodzaju oświecenie. Chcesz mocniejszych argumentów?

Witamina prawoskrętna czy lewoskrętna – bez różnicy!

Informacja, iż konkretna cząsteczka znajdująca się w kwasie askorbinowym ma konkretną konfigurację w żaden sposób nie upoważnia jej do tytułu lewoskrętnej, ani tym bardziej wyższej jakości – może to jedynie dotyczyć jej formy. Kwestią zasadniczą jest właściwość, jaką stanowi optyczna skręcalność. Jest to określane tym w jaką konkretnie stronę będzie skręcało się tutaj światło. Zatem w słynnej, „nowej” witaminie C, jest światło skręcane jest w lewą stronę, podczas gdy zalecane dawki i wpływ na zdrowie człowieka pozostają zawsze takie same. Jedyne, co ma możliwość się zmienić, to ostateczna cena, którą każą nam zapłacić za w wątpliwym stopniu cenniejszą witaminę C.

Bądźmy więc rozsądni, nie dajmy się zmanipulować nieprawdziwym informacjom na temat lewoskrętnej witaminy C, gdyż jest ona w całości fikcją.

Może Ci się również spodoba