Zieleń i spokój w centrum miasta

Rezydenci głośnych miejscowości kochają raz na jakiś czas odpocząć od miejskiego szumu. Stąd to, że możliwie najczęściej wybierają się poza granice swojej dzielnicy czy dla oddechu udają się na przyjemny spacer po najbliższym parku. Łódź to miasto, w którym nie musimy długo szukać – każda okolica ma swoje wyjątkowe krajobrazy.

Możemy odnieść wrażenie, że przemysłowe miasto, które widziane jest przez niejednego turystę jako obskurne oraz nieinteresujące, to miejsce, z którego rozsądnie jest zwiewać przy każdej możliwej okazji. Nie jest to jednak prawdą. Parki w Łodzi to punkty, które uwielbiają niekiedy również przyjezdni z innych wielkich ośrodków miejskich. Niektóre dość spore jak np. park na Zdrowiu są często uczęszczane przez miłośników przyrody, biegaczy czy kolarzy. Reszta, jak m.in. nieduży, jednakże urokliwy park Klepacza, stanowią miejsce wypoczynku studentów między zajęciami. Każde miejsce jest wyjątkowe oraz posiada własną niezwykłą przeszłość.

Dużą popularnością wśród lokalsów cieszy się dodatkowo znany z malowniczego stawu z mostkiem park Poniatowskiego oraz najbardziej wiekowy w całej Łodzi park Źródliska I i II – według wielu rankingów najozdobniejszy w naszym kraju. Oba miejsca są z wyjątkową przyjemnością odwiedzane przez romantyków czy pasjonatów spacerów w zjawiskowym otoczeniu, dlatego właśnie zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę organizując sobie coś przyjemnego. Innym przykładem takiego miejsca może być na przykład ubóstwiany przez większość łodzian park im. A. Mickiewicza – wręcz stworzony do czynnego wypoczynku. Naturalnie to dopiero początek, a atrakcyjne miejsca odszukamy w każdej strefie miasta. Nieważne, które z nich odwiedzimy, na pewno nie rozczarujemy się nim – każde jest warte naszej uwagi.

Może Ci się również spodoba