Trener mentalny – kiedy warto podjąć z nim współpracę?

O każdej porze dnia trener mentalny przyjmuje niejeden telefon od mocno zaniepokojonego trenera, pytającego o wskazówkę dla zawodnika, który niespodziewanie wypadł z formy. „W przyszłym tygodniu startuje w kluczowych zawodach a wcale nie umie skoncentrować się na treningu. Wiesz, co z tym zrobić? – No pewnie!

Może nam się wydawać, że profesjonalny coach to ktoś, kto działa natychmiastowo, skutecznie niwelując problem powstały w naszej głowie, który utrudnia osiąganie sukcesów. Prawda wygląda tak, naprawdę mało osób jest w stanie opanować tego rodzaju wiedzę na najwyższym poziomie. Ale żeby to zrozumieć, trzeba wiedzieć nieco więcej na temat specyfiki szkoleń mentalnych.

Mentalny coaching – czym jest i dlaczego warto?

Trening mentalny to pojęcie wykorzystywane do opisywania praktyk profesjonalistów, którzy korzystają z modelu psychoedukacyjnego do rozwinięcia wewnętrznej siły, drzemiącej w każdym z nas. Na boisku, w sali operacyjnej, na scenie, w biurze bądź na służbie, musimy pamiętać o elementach, które wpływają na naszą wydajność. Dosłownie każde z podejmowanych działań zawsze wymaga unikalnej kompilacji formy ruchowej, odpowiedniej wiedzy i strategii taktycznej.

Trener mentalny – dlaczego jest tak skuteczny?

Trenerzy mentalni są profesjonalistami w sferze sportu i psychologii osiągnięć, przez co doskonale wiedzą dlaczego wszystkie nasze decyzje i odczucia wpływają na efektywność. Trenerzy mentalni korzystają z tego, żeby pomóc swoim klientom w rozwijaniu umiejętności koncentrowania uwagi, niezłomności, zainteresowania i pewnego przekonania o własnych możliwościach. Rozwój umiejętności psychologicznych zawsze wymaga systematycznego szkolenia, który ma na celu najskuteczniej wykorzystać nasze mocne strony. To właśnie pierwsza pomoc świadczona przez trenera mentalnego, z której z pewnością warto skorzystać.

Może Ci się również spodoba