Ubezpieczenia od awarii na auta używane

Zakup używanego auta to zawsze nie lada wyzwanie. Rzekomo asortyment jest bardzo bogaty, jednak poziom utrzymania samochodów sporadycznie powala. Kiedy dopiszesz do tego niefart, możesz niemało utracić. Jak zminimalizować zagrożenie dla domowego budżetu?

Od paru lat w branży zyskują na popularności oferty gwarancyjne na auta z komisów. Nowe auta mają gwarancję, z której niewiele wynika, bo przecież jak od dealera to statystycznie świetnie pracuje. A w Polsce w obszarze samochodów używanych problem wszyscy wiemy że jest przecież inny. Tu ryzyko defektu zwiększa się a jeśli zagłebisz się w dyskusje internetowe, to błyskawicznie złapiesz się za głowę, bowiem czego nie nabędziesz to stracisz niemało na wizyty w warsztatach. Bez dwóch zdań jest w tym niemało prawdy bo pomijając wewnętrzną u Polaków predyspozycję do narzekania, auta z rynku wtórnego psują się głównie z powodu niedbających właścicieli.

Usługa gwarancyjna na pojazdy z drugiej ręki, to zatem konstrukcja, która pozwala na choć częściowy zwrot nakładów wizyty w warsztacie, jeśli spotka Cię awaria samochodu. Nie zapomnij jednak przeczytać szczegóły umowy szczegóły, bowiem korporacje posiadają różne produkty. Od ubogich w których wynajdziesz raptem holowanie oraz pośrednictwo serwisowe, po bogate usługi gwarancyjne. Drogie pakiety oczywiście nie mają bowiem wielu wyłączeń i często opłacają wysokie faktury napraw do paru tysięcy złotych. A więc opuszczając niepowtarzalnie kosztowne lub skomplikowane naprawy, potrafią uratować Twój portfel.

Jak się domyślasz warto mieć na uwadze iż firmy świadczące gwarancje są były i będą wyczulone na wszelki próby łamania ich dobrej woli. Jeżeli popatrzysz w sieci opinie o Gethelp, Protect Auto i Ayutostradzie to zawsze wkrótce zauważysz, iż rozmowy były i są zróżnicowane. Z jednej strony nabywcy doceniają szansę skorzystania z gwarancji i tych bezsprzecznie jest większość. Z drugiej spotkasz często historie kompletnie naciągane o niewypełnionych przez gwaranta zobowiązaniach. Co ciekawe zazwyczaj wynikają one z ignorancji klientów, którzy na nieszczęście nie doczytują wiadomości o wyłączeniach. Takowe były i są wszakże czymś naturalnym w dowolnym wariancie gwarancji od autocasca po polisy na życie.

sprawdzając oferty ocenić należy iż gwarancja na starszy samochód to oczywiście produkt ciekawy, lecz nie dla wszystkich. Zawsze będzie miał jakieś wykluczenia, a realnie duża ochrona musi kosztować.

Może Ci się również spodoba