Jak zadbać o sprawność przyczepy kempingowej?

Regularnie użytkowanie typowej przyczepy następuje głównie w okresie wakacji. Absolutnie nie wszyscy fani tej formy wypoczynku posiadają wiedzę, że przed okresem zimowym musimy profesjonalnie zakonserwować przyczepę, aby była gotowa służyć bezusterkowo już w przyszłym roku. Podobne zasady obejmują również domki holenderskie. Miłej lektury!

Jak zatem zadbać o jej dobry stan? Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest z pewnością dokładne oczyszczenie przyczepy i wysprzątanie jej wnętrza. Najlepiej skorzystać w tym celu ze specjalistycznych produktów, takich jak np. preparat do czyszczenia karoserii samochodu. Kolejną kwestią do rozważenia jest woskowanie przyczepy. Jeżeli skonstruowano ją z wysokiej klasy materiałów, prawdopodobnie wcale nie musimy się o nią martwić. Jeszcze przed nadejściem zimy należy dodatkowo przewietrzyć wnętrze, żeby ochronić ją przed zawilgoceniem. Dobrze jest doczyścić wszystkie meble, a najlepiej poza sezonem otworzyć wszelkie szafki i szuflady.

Okres zimowy to także idealny okres na zakupy sprzętu do swej przyczepy kempingowej, który można wówczas dostać znacznie taniej. Nawet takie elementy jak lodówka do przyczepy kempingowej, lub też napęd do przyczepy kempingowej bądź pokrowiec wcale nie muszą wiązać się ze sporym wydatkiem. Dlatego warto o nich pomyśleć.

Jeżeli zdejmiemy koła na zimę, musimy wówczas stosownie rozstawić przyczepę na podporach. Można jednak również zachować przyczepę razem z kołami, jednak powinniśmy wtedy zadbać o odpowiednio wysokie ciśnienie w ich wnętrzu. Opony potrafią się lekko wgnieść, jeśli przyczepa stoi przez dłuższy czas w jednym miejscu.

Oczywiście najbezpieczniejszym rozwiązaniem mogłoby być przechowywanie przyczepy w garażu, czy choćby pod jakimkolwiek zadaszeniem. Jeżeli posiadamy taką możliwość, warto z niej skorzystać.

Żeby cieszyć się świetną kondycją swej przyczepy kempingowej należy więc prawidłowo o nią zadbać, dzięki czemu będzie mogła służyć nam jeszcze przez długie lata.

Może Ci się również spodoba