Spokojny sen to bezpieczna podróż

Zespół bezdechu sennego to dysfunkcja zidentyfikowana dopiero parę lat temu oraz, na dodatek nagminnie nieleczona. Wielu dotkniętych tym schorzeniem nie ma pojęcia o swojej przypadłości, a to niedobrze, ponieważ da się ją w dzisiejszych czasach usuwać.

Powtarzające się w czasie snu zastoje transferu powietrza, zwane także obturacyjnym bezdechem sennym, bywają tłem przykrzejszych kłopotów ze zdrowiem. Zespół bezdechu śródsennego zachodzi w efekcie opadania języka oraz gardła i niestety jest od nas nie zależy. Skutkiem przypadłości są nieraz problemy z wysokim ciśnieniem oraz zaburzeniami rytmu serca. Dla najbliższych ogromnie uciążliwe bywa natomiast chrapanie.

Uleczanie obturacyjnego bezdechu wykonuje się najczęściej z wykorzystaniem fachowych aparatów CPAP. Osoba posiadająca podobne objawy sięga po aparat CPAP a trakcie terapii domowej. Wspomniany instrument to w szczególności pompa powietrzna i maseczka. Gwarantują one otwarcie naszych dróg oddechowych. Staje się to możliwe przez generowanie nadciśnienia, które blokuje zagrodzenie naszych dróg oddechowych, a tym samym nie powstaje bezdech senny Leczenie tego typu nie należy może do najprzyjemniejszych, ale do maski można się szybko przyzwyczaić, poza tym współczesne urządzenia są dyskretne oraz nieskomplikowane dla użytkownika.

Inną możliwością dla wyleczenia dolegliwości aparatami CPAP jest zabieg chirurgiczny. Trzeba mieć przy tym świadomość, że wprowadza się je u pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaawansowaniem objawów. Skala leczenia determinowana jest indywidualnie. Może zawierać na przykład prostowanie przegrody nosowej, usuwanie powiększonych migdałów lub polipów oraz plastykę podniebienia miękkiego, lub nawet zmniejszenie języka.

Jakiekolwiek formy kuracji warto jednak zharmonizować ze zdrowym stylem życia i unikaniem zbędnych kilogramów. Są to bowiem składniki, które przeważnie polecają medycy na początku rozpoznawania bezdechu sennego.

Może Ci się również spodoba