Kuchenne rewolucje

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić swoją kuchnię? Powinna charakteryzować się ona przede wszystkim funkcjonalnością, szczególnie przy niewielkim metrażu – tak jak w przypadku mieszkań w blokach. Należałoby nieraz skorzystać z porady architekta wnętrz, który pomoże nam pomieścić w niej wszystkie niezbędne elementy. Jeśli kuchnia jest naprawdę ciasna, warto przemyśleć niestandardowe rozwiązania.

Chcąc stworzyć w kuchni przyjazny nastrój, postaw na ciepłe barwy wszelkich elementów wystroju. Efektownie wygląda także kuchnia utrzymana w spokojnych barwach, takich jak szarości i biele.
Uzyskamy w ten sposób modny wystrój w stylu skandynawskim – pozornie surowym, a w praktyce przyjaznym dzięki delikatnym pastelowym odcieniom. W tym stylu oszczędność zawsze spotyka się z praktycznością.

Jeśli masz w zwyczaju korzystać w kuchni z gazu do gotowania, dobrze jest zainstalować w niej sprawny system detekcji gazu. Detektor gazu funkcjonuje podobnie jak czujnik czadu – szybko zawiadamia o niebezpieczeństwie. Najkorzystniej, jeśli system detekcji gazu jest już na starcie powiązany z zaworem elektromagnetycznym, wtedy w ryzykownej sytuacji natychmiastowo wyłączany jest dopływ gazu do domu. System detekcji gazu będzie najskuteczniejszy, jeżeli czujnik umocujesz tuż pod stropem.

Poza wyglądem kuchni i zapewnieniem jej pewnego poziomu bezpieczeństwa, szczególnie ważna jest podłoga. Jaką wybrać? Niektórzy stawiają na standardowe linoleum ze względu na jego niewielki koszt i możliwość łatwej, częstej wymiany. Jeszcze lepiej mogą zdać egzamin tradycyjne płytki ceramiczne – charakteryzują się odpornością na ścieranie i zazwyczaj łatwo utrzymuje się je w czystości. Możesz dopasować też do wnętrza płytki marmurowe, granitowe lub granitowo-kwarcowe. Każdy kamień jest bardzo odporny na ścieranie i wyjątkowo elegancki.

Nim zaprojektujesz swoją wymarzoną kuchnię, zorientuj się, jak najkorzystniej rozmieścić jej zabudowę oraz meble. Zadbaj też o bezpieczeństwo i swobodę przemieszczania się po wnętrzu – z pewnością docenią to wszyscy domownicy.

Może Ci się również spodoba