Jak skutecznie ocieplić dom?

ocieplenie-pianka-poliuretanowaJeśli zdecydujemy się na montaż ocieplenia domu musimy wybrać właściwą technikę. Izolacja nakładana metodą natryskową czy zwykła? Na rynku łatwo wychwycić wiele metod, jednak które spośród nich są najskuteczniejsze?

Prawidłowe docieplenie domu jest niezastąpione z kilku powodów. Po pierwsze, pozwala ono uzyskać redukcję kosztów ogrzewania. Warto wiedzieć, iż jedynie drobna cząstka ciepła wygenerowanego przez ogrzewanie umyka poprzez otwory okienne budynku. Duża część ciepła wydostaje się natomiast poprzez dach budynku oraz podstawę, czyli fundamenty, przez to docieplenie takich rzeczy jest wyjątkowo rekomendowane. Schematycznie do tego zabiegu bierze się styropian lub dobrze znaną wełnę mineralną. Są to surowce o właściwościach zatrzymujących ciepło choć mające zasadnicze ułomności. Nie gwarantują one perfekcyjnej efektywności, a zdolność do zachowywania ciepła zanika na przestrzeni lat.

Aby uniknąć rzeczonych kłopotów zwyczajowe produkty zmienia się innowacyjnym wyjściem, jakim jest pianka PUR. Zastosowanie tegoż rodzaju pokrycia polega na dokładnym położeniu nawierzchni piany z poliuretanu na ocieplaną ścianę, w rezultacie czego powstaje zamknięta, nieprzepuszczająca wilgotności pokrywa. Zachowana jest jednakże konieczna rotacja powietrza, zatem ściany i dachy mają możliwość „oddychania”, co przecież jest przymusowe dla zachowania domu w dobrej kondycji. Wykorzystanie izolacji uczestniczy w ograniczeniu kosztów ogrzewania domu, gdyż ucieczka ciepła jest zmniejszone do wartości minimalnych. Sama piana nie utraca swych właściwości przez długie lata, dzięki czemu efektywność otuliny nie osłabia się.

Prezentowane rozwiązania zawierają jednocześnie kolejne, pożyteczne przymioty. Nie ma potrzeby męczącego wykonywania powłoki styropianu czy wełny mineralnej, a dokładny montaż ocieplenia czy jej dopracowanie to mechanizm niezbyt czasochłonny i również nieszkodliwy dla otoczenia. Z uwagi na dominację nad tradycyjnymi technologiami w dziedzinie odporności i również efektywności, pianka poliuretanowa pozwala na przestrzeni kilku lat zaoszczędzić na kosztach nagrzewania budynku. Dom jest niezwykle szybko gotowy do eksploatacji, a jego lokatorzy mogą cieszyć się satysfakcjonująca temperaturą oraz dodatkowo oszczędnościami, które pozostały w skarbonce przeznaczonej na ogrzewanie budynku.

Może Ci się również spodoba