Tarcze hamulcowe – Wymiana

tarcze hamulcowe Jednym z ważniejszych układów w pojeździe, jest układ hamulcowy. To właśnie dzięki niemu, bezproblemowo możemy zatrzymać pojazd, wtedy, kiedy tego chcemy. Kierowcy wiedzą doskonale, że warto o niego dbać i – jeśli jest to układ z hamulcami tarczowymi – regularnie wymieniać klocki hamulcowe. Nie każdy jednak ma świadomość, że są sytuacje, w których należy wymienić również tarcze hamulcowe.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?

Zużycie tarcz hamulcowych przebiega powoli. Czas od wymiany do wymiany, jest różny, wpływa na niego między innymi styl jazdy, ale i nieregularna wymiana klocków – zbyt późna, może bowiem przyczynić się do zniszczenia tarcz hamulcowych.

Tarcze hamulcowe konieczne należy wymienić, jeśli staną się zbyt cienkie, graniczna grubość tarcz zostanie przekroczona. Do wymiany kwalifikują się również tarcze uszkodzone, z wżerami i innymi usterkami powierzchni, oraz zwichrowane na skutek przegrzania lub innych zdarzeń.

Dobre tarcze hamulcowe to podstawa sprawnego układu hamulcowego.

Dobre tarcze hamulcowe to podstawa sprawnego układu hamulcowego. W chwili wymiany opon na zimowe lub letnie, warto spojrzeć na tarcze, ocenić ich stan i w razie konieczności, zdecydować się na ich wymianę. Wydatek nie będzie tak duży, jak może się wydawać. Jeśli wymiana tarcz hamulcowych okaże się konieczna, trzeba go ponieść.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *