Chorwacja 2016 – samochodem

chorwacjaCoraz cieplej za oknem więc coraz więcej osób planuje swój wakacyjny czas. Jeżeli chcemy sami go sobie zorganizować to już ostatni dzwonek na to. Zapewne spora część osób wybierze się na południe Europy do kraju o pięknej nazwie Chorwacja. Kraj ten jest jednym z najczęściej wybieranych zarówno przez osoby korzystające z biur podróży jak również osoby które indywidualnie planują wczasy.

Jeżeli sami planujemy wyjazd należy pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Pierwsza to nocleg. Warto już w czasie maja, czerwca wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb pensjonat. Można to łatwo i szybko uczynić dzięki sieci WWW, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert. Ceny noclegów w sezonie wahają się od 30 do 80 euro za apartament. Po sezonie ceny te znacznie spadają i wynoszą od 20 do 50 euro za apartament. Rezerwując apartament musimy się liczyć z tym że będziemy musieli wpłacić kilka euro na poczet zaliczki.
Kolejnym etapem o którym warto wcześniej pomyśleć jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu. Należy pamiętać że odległość do celu wynosi od 1000 km w górę dlatego warto zaplanować nocleg po drodze lub jechać na zmianę. Przepisy i wymagania dotyczące samochodu i przepisów nie różnią się zbytnio od polskich więc można spokojnie i bez obaw się poruszać po kraju.

Ceny są nieznacznie wyższe niż w Polsce jednak po sezonie również spadają więc warto pod uwagę wziąć wyjazd posezonowy gdzie będzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy a jednocześnie cieszyć się piękną pogodą. Czyniąc takie wstępne przygotowani możemy być spokojni o wypoczynek i relaks podczas wakacyjnych wojaży.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *